koszulki UV

Stroje kąpielowe UV

Lato jest to doskonały czas, kiedy można spędzić urlop nad wodą. Dla jednych będą to wyprawy nad polskie jeziora lub morze, dla innych odpoczynek na egzotycznych plażach. Jednak nie ważne czy spędzamy ten czas w kraju, czy za granicą, na pewno chętnie zaopatrzymy się w nowy strój kąpielowy, żeby doskonale prezentować się na plaży. Szczególnie ważne jest to dla kobiet i dzieci, które wyglądają uroczo w różnorodnych, kolorowych strojach, natomiast kobiety pragną podkreślić swoje atuty. Najłatwiejsze zadanie mają tuta panowie, ale nie można ich w tej kwestii dyskryminować, bo w ofercie znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji. Warto również zainteresować się nowoczesnym rozwiązaniem, czyli strojami UV, które stają się coraz bardziej popularne ze względu na ochronę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Dlaczego promienie UV są groźne?

Bardzo wiele mówi się o ochronie przeciw szkodliwym promieniom UV. Warto więc zadać sobie pytanie czym są i właściwie dlaczego powinniśmy się przed nimi chronić. UV to nic innego jak promieniowanie ultrafioletowe, które wchodzi w skład promieni słonecznych. Należy do promieniowania elektromagnetycznego i emituje promieniowanie we wszystkich zakresach fal magnetycznych, czyli UVA, UVB i UVC. Promienie UVA stanowią znaczną część promieniowania UV i właśnie ten rodzaj odpowiada za uszkodzenie włókien kolagenowych skóry, co zmniejsza jej elastyczność, powoduje pojawienie się przebarwień, tworzenie wolnych rodników, a w konsekwencji szybsze starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek. Jest to rodzaj promieniowania penetrującego, czyli takiego, który przenika przez szyby i dostaje się w głąb skóry. Promieniowanie UVB jest odpowiedzialne za poparzenia słoneczne i uszkodzenia naskórka. Całe szczęście większość tego promieniowania jest pochłaniana przez warstwę ozonową Ziemi, podobnie jak promieniowanie UVC, które jest niezmiernie szkodliwe dla zdrowia. Dzięki tej wiedzy będziemy bardziej świadomie przestrzegać podstawowych zasad ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym a stosowanie środków ochrony już nie będzie uciążliwe.

Czym są ubrania UV?

Ubrania stanowią ważną barierę ochronną przed promieniami UV, jednak standardowe, nawet bardzo przewiewne, a jednocześnie zakrywające możliwie jak największy obszar ciała nie zapewniają stuprocentowej ochrony. Promienie słoneczne przenikają przez tkaninę i mogą penetrować w głąb skóry czyniąc tam spustoszenie. Polscy naukowcy wzięli więc na warsztat tkaninę, z której utkane są ubrania UV i nie tylko zwiększyli gęstość utkania materiału, ale również wpletli specjalne włókna z dwutlenku tytanu, które odbijają światło UV nie pozwalając mu przedostawać się do skóry. Do materiału dodano również nanocząsteczki. Te z kolei mają właściwości pochłaniania promieni UV. Należy zaznaczyć, że ubrania UV nie tracą swoich właściwości ochronnych po kolejnych praniach, a utrzymanie ich w czystości jest niezmiernie łatwe, gdyż szybko schną i nie wymagają dodatkowej pielęgnacji. Dobra wiadomość dla fanów mody, gdyż ubrania UV nie tylko skutecznie chronią przed skutkami wywołanymi przez promienie słoneczne, ale również są dostępne w różnych fasonach, rozmiarach, kolorach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno dorośli, jak dzieci. Wybór jest bardzo szeroki poprzez koszulki UV, sukienki, spodenki, stroje kąpielowe, aż do czapek, okularów, a nawet klapek. Poza tym na rynku dostępność tych artykułów jest naprawdę na wyciągnięcie ręki. Można znaleźć je w internecie, ale większość sklepów sportowych również wprowadziła możliwość zakupu ubrań UV. Dzięki temu w prosty i dogodny dla nas sposób możemy nabyć tego typu ubrania. Warto więc zastanowić się nad strojem kąpielowym UV. W ofercie znajdziemy zarówno mniej, jak i bardziej zakryte. Od nas zależy jaki wybierzemy. Dzieciom zapewne lepiej nabyć jak najbardziej zakryte. Będą one bezpieczne, a powierzchnia do smarowania kremem z filtrem będzie niewielka. Często można w komplecie nabyć również nakrycie głowy w takiej samej kolorystyce i z takimi samymi wzorami. W przypadku dorosłych opcji również jest kilka. Od nas zależy, jaka będzie najwygodniejsza.

Podsumowanie

Świadomość, że słońce nie tylko jest naszym sprzymierzeńcem, pozwala na stosowanie środków ochronnych, co jest niezmiernie ważne również na wakacjach, kiedy chcemy, żeby ten czas był beztroski i spokojny. Od nas zależy, czy wybierzemy sprawdzone środki ochrony, czy sięgniemy po nowości, jak stroje kąpielowe UV, które nie tylko stanowią skuteczną ochronę, ale również są dostosowane do panujących trendów modowych.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *